Blog > Komentarze do wpisu

Wizje i obietnice. Radom.pl i Magazyn UM.

 

Kolejny bloger. Co PO nam obieca w kolejnych wyborach?

Do grona radomskich politycznych blogerów zawitała kolejna postać. Jest nią były senator PO pan Andrzej Łuczycki. W najnowszym wpisie pan Andrzej zapowiada walkę o nowy podział statystyczny Mazowsza zgodny z klasyfikacją NUTS, co ma nam dopomóc w pozyskiwaniu środków unijnych z funduszy w ramach polityki spójności UE. Dotyczy to perspektywy unijnej po roku 2020.

http://luczycki.blox.pl/2013/01/Nowe-jednostki-statystyczne-NUTS-2-Wojewodztwa.html

Tymczasem Urząd Miejski rozmawia i koresponduje m.in. z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwem Rozwoju Regionalnego na ten temat od ponad roku. Pismem z 17 maja 2012r. Prezydent Radomia wystosował propozycję do Minister Rozwoju Regionalnego odnośnie podziału naszego województwa właśnie na 3 a nie na 2 NUTS. Sam Marszałek jest zwolennikiem podziału na 2 NUTS. Rozmowy na ten temat trwają. Na czym ostatecznie stanie?

Niemniej cieszy, że kolejny polityk PO przyłącza się do lobbingu za statystycznym podziałem województwa. Inaczej o jakiekolwiek pieniądze z UE po 2020r. będzie niezwykle trudno. Tak czy inaczej wszystko w rękach aktyalnie rządzących krajem. To oni decydują i negocjują. Trzymam kciuki.

Jeszcze parę zdań o wcześniejszym wpisie pana Łuczyckiego na temat planów i inwestycji potrzebnych miastu. Poczytacie o tym we wpisie pana Łuczyckiego "Czas na plany...".

Można odnieść wrażenie, że chce się pan Łuczycki podpiąć z pomysłami pod te, które funkcjonują już od wielu lat. Przedstawia je jako swoje:) Ok. Czym więcej osób zaangażowanych w poparcie dla radomskich projektów - tym lepiej. W sumie najwazniejsze żeby wspomnaine inwestycje pojawiły się w Radomiu. Tymczasem trudno oprzeć się wrażeniu, że przynajmniej część z tych wymienionych przez polityka PO powinna być już dawno zrealizowana. Sami to od dawna obiecują. Tak więc ustach polityka PO walka o przebudowę linii kolejowej do Warszawy czy zauważenie konieczności budowy obwodnicy zachodniej brzmi jak ponury żart. Inwestycje te były już obiecywane przez Platformę przynajmniej w dwóch ostatnich kampaniach parlamentarnych 2007 i 2011. Wszystko wskazuje, że "nieszczęśliwie" dociągną do kolejnej. Czyżby w wyborach parlamentarnych 2015r. Platforma w Radomiu zamierza obiecywać remont linii kolejowej Radom-Warszawa oraz budowę obwodnicy zachodniej? Czytając takie wpisy niestety na to wygląda.... Od ponad 5 lat PO mami nas kolejnymi niedotrzymamymi terminami i obietnicami.

Zastanawiam się jak można takie rzeczy opowiadać mieszkańcom?  Świadczy albo o zupełnym oderwaniu pana Łuczyckiego do rzeczywistości albo o niebywałym politycznym tupecie. Podobnie kuriozalnie wypadają zapowiedzi pana Łuczyckiego dotyczące „ściągania” do Radomia kolejnych centralnych instytucji. Póki co to koledzy pana Łuczyckiego z administracji rządowej skutecznie nas tych instytucji pozbawiają.

Jeszcze jeden rodzynek ze wspomnianego wpisu i zapowiedź: „Budowy niekonwencjonalnego ciągu komunikacyjnego łączącego przeciwległe dzielnice Radomia”. A cóż to takiego? Cóz to za ciąg? W dodatku niekonwencjonalny? Jakie dzielnice ma łaczyć? Północne z południowymi czy zachodnie ze wschodnimi? A może jeszcze jakoś inaczej?

Panie Łuczycki - zrealizujcie to, co już obiecaśliście. Ciągi sobie porobicie kiedy indziej....Pierwszy Magazyn oraz „Radom.pl”.

Zapraszam do internetowego wydania gazety bezpłatnej „Radom.pl”. W tym wydaniu informacje m.in. o aplikacji Radomia do tzw. kontraktu terytorialnego,  postępach prac przy terminalu na lotnisku, o „tajnym kliencie”, ustawie śmieciowej, karcie miejskiej, tytule „Gmina na piątkę!”, środkach na profilaktykę alkoholową, rewitalizacji kolejnych miejskich parków.

http://www.radom.pl/page/1634,radomski-magazyn-samorzadowy.html

Natomiast miłośników materiałów filmowych zapraszam do obejrzenia pierwszego w tym roku wydania Magazyny Informacyjnego UM oraz śledzenia Internetowej TV:

http://www.radom.pl/page/1777,radomski-magazyn-samorzadowy.html

http://www.radom.pl/page/2314,telewizja-internetowa.html

poniedziałek, 14 stycznia 2013, standowicz